- Főoldal
- Kert
- Kertészkedés
- Öntözés
- POLIEXT KPE könyök 25xB1" hollander 10BAR 128.

Termék információ
Szelepkötő könyök idom, amely elsősorban mágnesszelepek bekötésére alkalmas.
Egyik végén 1" belső menetes csatlakozással (mely passzol a legelterjedtebb 1" külső menetes csatlakozású mágnesszelepekhez), másik végén 25 mm-es tokos csatlakozás, mellyel egyszerűen a KPE csőhöz csatlakoztatható.
A hollanderes csatlakozásnál egy gumigyűrű található, melyre figyeljünk szerelésnél - ez biztosítja ugyanis a megfelelő tömítést.
Teflonozni nem kell!
Poliext KPE 25 x 1" BM Hollandis könyök – A szelepaknák helytakarékos bajnoka
Az öntözőrendszer szeleposztóinak megépítésekor a legnagyobb kihívást a szűk hely és a merev csövek jelentik.
A Poliext 25x1" belső menetes hollandis könyökidom pontosan ezt a problémát oldja meg.
Segítségével a 25 mm-es KPE cső 90 fokos szögben csatlakoztatható az 1"-os mágnesszelepekhez vagy elosztókhoz, miközben a hollandis vég biztosítja a könnyű rögzítést.
Miért válassza a hollandis könyököt?
A fix menetes könyökökkel ellentétben a hollandis változat óriási szabadságot ad a telepítőnek:
Nincs csőtekerés: Nem kell a teljes KPE csővezetéket körbeforgatni a menetes csatlakozáshoz.
Csak illessze a helyére a könyököt, és húzza meg a hollandit.
Egyszerű karbantartás: Ha egy szelepet ki kell cserélni vagy téliesítéskor le kell szerelni egy alkatrészt, a hollandi meglazításával a kötés pillanatok alatt bontható.
Helytakarékosság: Mivel a könyök 90 fokban fordítja el a csövet, a szelepdobozok fala mellett is elvezethető a gerincvezeték, így tisztább és átláthatóbb marad a szelepakna.
Műszaki paraméterek és tartósság
PN10 Nyomásfokozat: A 10 bar-os tanúsítvány garantálja a stabilitást a hálózati víz vagy szivattyúk nyomásával szemben.
Kettős tömítés: A hollandis rész tartalmaz egy belső gumitömítést, míg a KPE oldalon a Poliext jól bevált szorítógyűrűs mechanizmusa és NBR gumigyűrűje gondoskodik a cseppmentességről.
Prémium alapanyag: Az ütésálló és UV-stabil polipropilén (PP-B) test ellenáll a talajban lévő mikroorganizmusoknak és a vegyszereknek, nem korrodál és nem válik rideggé.
Felhasználási javaslat
Elsősorban mágnesszelep-osztók (pl. Rain Bird vagy Hunter 1"-os szelepek) ki- és bemeneti oldalán használják, de kiválóan alkalmas kerti csapok vagy szűrőházak 90 fokos bekötésére is 25-ös KPE csőrendszerbe.
Válassza a Poliext 25x1" hollandis könyökidomot a gyorsabb telepítés és a profi, könnyen szerelhető öntözőrendszer érdekében!